- Średnica [mm]: 52
Dodaj opinię
CHEVROLET
|
OPEL
|
Zadaj pytanie na temat tego produktu
Zacisk hamulcowy to urządzenie bezpośrednio odpowiedzialne za dociśnięcie klocków hamulcowych do tarczy. Zamontowane jest na zwrotnicy i składa się z wielu rozmaitych części. Współpraca sprawnych pojedynczych części zacisku hamulcowego jest niezbędna dla poprawnej pracy układu hamulcowego.
Standardowy zacisk hamulcowy to konstrukcja składająca się z obudowy przymocowanej do wspornika, który to jest nieruchomo przytwierdzony do zwrotnicy. Wspornik jest również miejscem mocowania klocków hamulcowych. Najważniejszą częścią zacisku hamulcowego jest natomiast tłok. W przypadku zacisku pływającego występuje tylko jeden, natomiast w zacisku stałym są dwa tłoki umieszczone po dwóch stronach tarczy hamulcowej. Impuls, zwykle w postaci sprężenia płynu hamulcowego, wprawia w ruch tłoki, które się wysuwają i wymuszają ruch klocków hamulcowych. W zaciskach stałych w dociskaniu klocka do tarczy bierze udział również trzpień prowadzący.
Istotne pojedyncze części zacisku hamulcowego to rozmaite sprężyny. Ze względu na prostotę budowy często ich znaczenie bywa lekceważone. Natomiast bez sprawnie funkcjonujących sprężyn nacisk tłoka na klocki hamulcowe w zacisku pływającym nie przyniósłby pożądanych skutków. Ponadto, większość zacisków hamulcowych wyposażonych jest w sprężynowe ograniczniki znajdujące się pomiędzy klockami.
Pojedyncze części zacisku hamulcowego mogą ulegać rozmaitym uszkodzeniom. Wspomniane sprężyny ulegają rozprężeniu, dochodzi też do poluzowania łączenia między obudową, a wspornikiem, czy zużycia tłoka. Ponadto, zagrożeniem dla sprawności zacisku hamulca jest wszelkiego rodzaju zanieczyszczenie. Zacisk wymaga również odpowiedniego smarowania, dla minimalizacji siły tarci wytwarzanej pomiędzy poszczególnymi elementami, podczas pracy tego urządzenia.
Budweg Caliper to firma motoryzacyjna obecna na rynku od 1978 roku. Przedsiębiorstwo zostało założone w Danii i do dzisiaj oparte jest na duńskim kapitale. Firma zajmuje się regeneracją części samochodowych, a konkretnie zacisków hamulcowych. Od początku swojej działalności przedsiębiorstwo jest bardzo mocno wyspecjalizowane. Całość oferty stanowią jedynie zaciski hamulcowe oraz zestawy naprawcze do zacisków. Niemniej jednak w katalogu znajduje się ponad 4500 pozycji. Tym samym częśći Budweg Caliper zaspokajają potrzeby niemal całego europejskiego parku samochodowego. Zaciski hamulcowe Budweg Caliper to elementy przeznaczone do samochodów produkcji europejskiej i azjatyckiej. Regeneracja części przebiega według najwyższych standardów, dzięki czemu produkt końcowy nie odbiega jakością od większości części oryginalnych. Jednocześnie proces produkcji jest przyjazny środowisku, na co firma zwraca szczególną uwagę. Sama regeneracja jest procesem o wiele korzystniejszym dla środowiska niż produkcja nowych części. Dodatkowo części Budweg Caliper powstają z zastosowaniem rozwiązań proekologicznych. Dzisiaj firma Budweg Caliper należy do ścisłego grona liderów w obszarze swojej działalności.