Części samochodowe nr 1
4.9/5 (3250 ocen)
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": "1"
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Części samochodowe Opel MOKKA

Części zamienne do Opla Mokka

Kompaktowy crossover, który pojawił się na rynku w 2012 roku, czyli momencie przełomowym dla Opla. Wypuszczenie Mokki wprowadziło markę do segmentu miejskich SUV-ów. Model ten popularność zawdzięcza swojej wszechstronności i kompaktowym rozmiarom, które sprawiają, że jest idealnym towarzyszem miejskiego życia.

Mokka pierwszej generacji została zbudowana na bazie modelu Corsa i dzieliła z nim platformę GM Gamma II. Samochód został stworzony pod okiem Carstena Aengenheystera, a jego nazwa jest odniesieniem do kawowego napoju Mokka (jednego z wariantów latte). Jest to ciekawy przykład tego, jak różnorodne inspiracje mogą prowadzić do powstania nowego, unikalnego produktu.

Jednym z aspektów wyróżniających Mokkę, jest fakt, że jest to pojazd międzynarodowy. Oprócz Opla, samochód ten jest również sprzedawany pod innymi markami, takimi jak Chevrolet Trax i Buick Encore w Stanach Zjednoczonych oraz jako Vauxhall Mokka w Wielkiej Brytanii. To dowód na to, że Mokka zdobyła uznanie na wielu rynkach.

W 2020 roku Opel wprowadził na rynek drugą generację modelu Mokka. Samochód ten kontynuuje tradycję swojego poprzednika, oferując miejski charakter z dawką przygody i wszechstronności.

Opel Mokka I (2012-2019)

Został zaprojektowany jako miejski crossover, pozycjonowany niżej od większego SUV-a Antary. Mokka zdobyła liczne zamówienia już przed rozpoczęciem produkcji, a jej sprzedaż ruszyła pod koniec 2012 roku.

Gama silników Mokki obejmowała trzy jednostki, w tym benzynowy silnik 1.6 o mocy 115 KM, 1.4 Turbo o mocy 140 KM oraz turbodiesel 1.7 o mocy 130 KM. Te różnorodne opcje napędowe pozwoliły klientom dopasować samochód do swoich potrzeb i preferencji.

Opel Mokka I to jeden z pierwszych przedstawicieli nowego segmentu miejskich crossoverów na europejskim rynku, który stał się bardzo popularny. Jego sukces na rynku europejskim podkreśla wynik sprzedażowy. Do października 2014 roku Opel zebrał 300 tys. zamówień tylko w Europie, a w styczniu 2016 roku liczba ta wzrosła do pół miliona zamówień.

W 2016 roku Mokka przeszła gruntowną modernizację, która wprowadziła wiele zmian stylistycznych, zwłaszcza w przedniej części samochodu. Po modernizacji, zmianie wielu części, Opel Mokka I był dostępny pod nazwą Mokka X. To był kolejny krok w ewolucji tego popularnego kompaktowego crossovera.

Jedną z głównych zmian było odświeżenie pasa przedniego. Nowa atrapa chłodnicy, mniejsze reflektory i nowy kształt zderzaka przyczyniły się do bardziej nowoczesnego i atrakcyjnego wyglądu. To sprawiło, że Mokka prezentowała się zgodnie z najnowszym językiem stylistycznym marki.

Wnętrze samochodu również przeszło znaczące zmiany. Nowa deska rozdzielcza z nową konsolą centralną została zdominowana przez ekran dotykowy, który nie tylko wyglądał nowocześnie, ale także ułatwiał obsługę wielu funkcji. Estetyka wnętrza nawiązywała do designu znalezionego w piątej generacji modelu Astra, co podkreślało nowoczesny charakter Mokki.

Opel Mokka II (od 2020)

Druga generacja kompaktowego crossovera Mokka zaprezentowana została w 2020 roku, wprowadzając znaczące zmiany zarówno wizualne, jak i techniczne.

Pierwszą zauważalną zmianą było porzucenie „X” w nazwie i powrót do prostego „Mokka”. Po drugie Mokka II była krótsza od swojego poprzednika, zyskała jednak 2 mm na rozstawie osi.

Wnętrze Mokki II przykuwa uwagę futurystycznym kokpitem. Dwa duże ekrany o przekątnych 10 i 12 cali dominują na desce rozdzielczej. Jeden z nich pełni funkcję cyfrowych wskaźników, podczas gdy drugi obsługuje system multimedialny i funkcje pokładowe. Warto zaznaczyć, że producent zachował kilka fizycznych przycisków, co ułatwia obsługę w trakcie jazdy.

Na tym modelu Opla po raz pierwszy pojawiło się nowe logo marki. Co istotne, ta generacja jest dostępna w różnych wariantach napędowych, włączając w to benzynowe, wysokoprężne i elektryczne. Wariant elektryczny wyróżnia się mocą 136 KM i akumulatorem o pojemności 50 kWh, zapewniającym zasięg na poziomie 322 km. To ważny krok w kierunku elektryfikacji.

Mimo że Mokka II pojawiła się na rynku w 2020 roku, kontynuując tradycję pierwszej generacji, części Opel Mokka dla starszych modeli są nadal dostępne, pomagając w utrzymaniu tych samochodów w doskonałej kondycji.

Powiązania:

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze