1 produktów
Jeśli opona jest stopą samochodu, to amortyzator pełni rolę kolana. Tak jak chodzenie z niesprawnym kolanem jest trudne, tak trudna jest jazda z uszkodzonym amortyzatorem. Na szczęście, amortyzatory – w odróżnieniu od kolan – możemy śmiało wymieniać na nowe. Ile przyjdzie nam za taką wymianę amortyzatorów u mechanika zapłacić w 2024 roku?
czytaj więcej >Zastanawiacie się jakiego rodzaju amortyzatory wybrać do swojego auta? Nie wiecie jakie są zasadnicze różnice pomiędzy amortyzatorami gazowymi a olejowymi? Postaramy się przedstawić główne cechy tych dwóch grup amortyzatorów.
czytaj więcej >Pozornie uszkodzenie amortyzatora zdiagnozować jest bardzo łatwo. W razie jego awarii praca zawieszenia zaczyna szwankować, a na powierzchni amortyzatora zaczyna pojawiać się olej. Problem w tym, że ślady oleju lub tego, co bierzemy za olej, nie zawsze muszą oznacza awarię, a sama awaria i nieszczelność amortyzatora nie zawsze kończy się wyciekiem. Jak więc rozpoznać, że wyciek oleju z amortyzatora oznacza jego awarię i w jaki sposób należy postępować w takich przypadkach?
czytaj więcej >Wymiana amortyzatorów jest z pewnością bardziej wymagająca niż wymiana oleju, ale i tę czynność możecie wykonać całkowicie we własnym zakresie. Aby to jednak zrobić, będą Wam niezbędne pewne konkretne narzędzia, w tym jedno dość specjalistyczne.
czytaj więcej >Jedna z największych na świecie firm produkujących części samochodowe – TRW, posiada w swojej ofercie znakomite amortyzatory. W bogatym asortymencie TRW znajdują się kompletne kolumny McPhersona, wkłady kolumn, amortyzatory teleskopowe, amortyzatory z łożem sprężyny, amortyzatory wzmocnione, amortyzatory kompensacji obciążenia, a nawet amortyzatory systemów ...