Części samochodowe nr 1
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": "1"
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Artykuły i porady motoryzacyjne

Motoryzacyjne artykuły, porady, testy i recenzje pisane przez specjalistów
Opony wielosezonowe. Czy warto?

Wyróżnione

Czy warto inwestować w opony wielosezonowe? Jak wyglądają pod względem bezpieczeństwa jazdy i szeroko rozumianej oszczędności?

Zainteresowanie oponami wielosezonowymi wzrasta, wzrasta też liczba pytań, jakie dostajemy od Was na ich temat. Ty razem otrzymaliśmy pytanie od jednego z naszych klientów odnośnie do bezpieczeństwa opon całorocznych oraz tego, czy ich zakup jest opłacalny. Jak to wygląda w praktyce?

Cechy zużycia wycieraczek samochodowych. Kiedy poznać, że już czas wymienić wycieraczki na nowe

Wyróżnione

Cechy zużycia wycieraczek samochodowych. Po czym poznać, że czas już wymienić stare wycieraczki na nowe?

Wycieraczki samochodowe to części eksploatacyjne, a więc podlegające przewidzianemu zużyciu na skutek zwykłej eksploatacji. Jak i kiedy takie zużycie następuje? Kiedy przychodzi czas na wymianę wycieraczek? Jakie są cechy ich zużycia i kiedy mogą się pojawiać?

Przejdź do naszego sklepu z częściami samochodowymi iParts.pl
Przejdź do sklepu
Często pojawiająca się kontrolka ciśnienia oleju. Co jest przyczyną i jak rozwiązać problem?

Co jest przyczyną często pojawiającej się kontrolki ciśnienia oleju. Jak rozwiązać ten problem?

Znana każdemu kierowcy „lampa Aladyna” to jedna z tych kontrolek, których pojawienie się może znaczyć naprawdę wiele. Nie zawsze chodzi tu o ciśnienie oleju i nie zawsze będzie to jakiś poważny problem, ale zawsze należy to sprawdzić. Co może być przyczyną częstego świecenia się kontrolki ciśnienia oleju?

Szarpanie silnika i falowanie obrotów. Sprawdź czy nie wydmuchało uszczelki z kolektora ssącego?

Mocne szarpanie silnika i falowanie obrotów? Przyczyną może być uszkodzona uszczelka kolektora ssącego!

Silnik zaczyna szarpać, obroty falować, a do tego pojawiają się objawy choćby w postaci zwiększonego spalania czy kłębów czarnego dymu wydobywającego się z rury wydechowej? To może być efekt uszkodzonej uszczelki kolektora ssącego. Jak to potwierdzić?

Czy ozonatora można używać wyłącznie do klimatyzacji samochodowe? Jakie jeszcze zastosowanie w Waszym domu będzie miał generator ozonu?

Czy ozonatora można używać wyłącznie do klimatyzacji samochodowe? Jakie jeszcze zastosowanie w Waszym domu będzie miał generator ozonu?

O tym, że ozonatorów używa się do odkażania klimatyzacji samochodowej, wiedzą już chyba wszyscy kierowcy. Ale czy również wszyscy wiedzą, iż generator ozonu jest urządzeniem wyjątkowo wielofunkcyjnym? Do czego jeszcze możecie go używać w Waszych domach i garażach?

Stale świecąca kontrolka ciśnienia oleju. Czy to objaw poważnej usterki?

Czy stale świecąca się kontrolka oleju silnikowego to objaw poważnej usterki? Dlaczego sama wymiana czujnika ciśnienia w układzie smarującym może nie wystarczyć?

Świecąca się kontrolka wskazująca na problemy z ciśnieniem oleju potrafi zagonić w kozi róg nawet najbardziej oblatanego mechanika. Nic więc dziwnego, że i zwykli kierowcy miewają z tym nie lada kłopot. Jakiego typu? Objawem czego może być świecąca się kontrolka ciśnienia oleju?

Bezpieczniki Volkswagen Passat B6 (2005-2010). Gdzie znaleźć skrzynkę z bezpiecznikami?

Bezpieczniki Volkswagen Passat B6 (2005-2010). Gdzie znajdują się skrzynki? Jak wymienić bezpieczniki?

Volkswagen Passat B6, produkowany w latach 2005-2010, to model o zaawansowanej technologii i solidnej konstrukcji. Jak każdy samochód osobowy wyposażony jest w niezbędne komponenty, mające za zadanie utrzymać go w dobrej kondycji przez wiele lat. W ich skład wchodzą m.in. bezpieczniki, które odpowiadają za ochronę układu elektrycznego. Umieszczone w specjalnych skrzynkach, pod pokrywą zabezpieczającą, elementy, pozwalają na ich swobodne odnalezienie i, co najważniejsze, samodzielną wymianę.

Bezpieczniki Volkswagen Golf 4 (1999-2006). Gdzie znaleźć skrzynkę z bezpiecznikami?

Bezpieczniki Volkswagen Golf 4 (1999-2006). Gdzie znajdują się skrzynki? Jak wymienić bezpieczniki?

Volkswagen Golf 4, produkowany w latach 1999-2006, jest samochodem, który cieszy się uznaniem tak wśród zapalonych miłośników motoryzacji, jak i użytkowników nieprzykładających szczególnej wagi do modelu auta, jakim podróżują. Dlaczego? Głównie z uwagi na solidną konstrukcję i wytrzymałe silniki. Pojazd rzadko wymaga poważnych napraw, a co za tym idzie, przyciąga swoją niezawodnością i wytrzymałością. Jednakże, jak każdy inny samochód osobowy, może ulec awarii, np. poprzez przepalone bezpieczniki.

Bezpieczniki Skoda Octavia (2010). Gdzie znaleźć skrzynkę z bezpiecznikami?

Bezpieczniki Skoda Octavia (2010). Gdzie znajdują się skrzynki? Jak wymienić bezpieczniki?

Skoda Octavia z 2010 roku to model ceniony zarówno przez mniej, jak i bardziej doświadczonych kierowców, głównie z uwagi na ekonomiczne jednostki napędowe, przestronność oraz komfort jazdy. Naturalnie, wymaga ona jednak regularnej konserwacji. Nie każda usterka oznacza, że musimy od razu udawać się do warsztatu. A mianowicie, przepalony bezpiecznik, czy to ten w komorze silnika, czy w kabinie pasażerskiej, to element, który bez problemu możemy wymienić samodzielnie.

Dlaczego warto zainwestować w agregat prądotwórczy? Do czego może się przydać w domu, a do czego w garażu?

Dlaczego warto zainwestować w agregat prądotwórczy? Do czego może się przydać w domu, a do czego w garażu?

Agregat prądotwórczy to nieocenione urządzenie znajdujące zastosowanie zarówno w domu, jak i w garażu. Niezależnie od tego, czy potrzebujecie awaryjnego źródła zasilania, czy planujecie poważniejsze majsterkowanie, agregat prądotwórczy może okazać się Waszym najlepszym sojusznikiem.

Bezpieczniki Renault Scenic 2 (2003-2010). Gdzie znaleźć skrzynkę z bezpiecznikami?

Bezpieczniki Renault Scenic 2 (2003-2010). Gdzie znajdują się skrzynki? Jak wymienić bezpieczniki?

Renault Scenic 2 to druga seria kompaktowego minivana, produkowana przez francuskiego giganta samochodowego w latach 2003-2010. Model dumnie zastąpił swojego poprzednika, Renault Scenic 1, zaskarbiając sobie sympatię kierowców ogromną wygodą i funkcjonalnością. Jak każdy samochód osobowy jest on wyposażony w bezpieczniki, chroniące układ elektryczny przed przegrzaniem. Każdy z nich ma przypisaną określoną funkcję.

Bezpieczniki Renault Megane III (2008-2016). Gdzie znaleźć skrzynkę z bezpiecznikami?

Bezpieczniki Renault Megane III (2008-2016). Gdzie znajdują się skrzynki? Jak wymienić bezpieczniki?

Produkowany w latach 2008-2016 Renault Megane III to samochód ceniony przede wszystkim za nowoczesny design, komfort jazdy oraz zaawansowane technologie. Model wyróżnia się także wysokim poziomem bezpieczeństwa, a co za tym idzie, jest użytkowany zarówno przez kierowców miejskich, jak i tych pokonujących dłuższe trasy. Jednakże, jak każdy samochód osobowy, może ulec awarii. Jedną z popularniejszych są oczywiście przepalone bezpieczniki, skutkujące uszkodzeniem układu elektrycznego.

Bezpieczniki Renault Megane III (2008-2015). Gdzie znaleźć skrzynkę z bezpiecznikami?

Bezpieczniki Renault Megane III (2008-2015). Gdzie znajdują się skrzynki? Jak wymienić bezpieczniki?

Renault Megane III, produkowany w latach 2008-2015, popularność zawdzięcza przede wszystkim swojemu designowi oraz komfortowi jazdy. Jak każdy inny pojazd osobowy wyposażony jest w niezbędne komponenty, umożliwiające jego funkcjonowanie. W ich skład wchodzą m.in. bezpieczniki, czyli elementy odpowiadające za prawidłowe działanie układu elektrycznego pojazdu. Znajomość ich lokalizacji oraz umiejętność wymiany poszczególnych elementów jest nie tylko oszczędnością kosztów, ale i naszego czasu.

Opadająca wskazówka prędkościomierza podczas jazdy. Zdiagnozuj przyczynę

Co może być przyczyną opadającej wskazówki prędkościomierza podczas jazdy? Jak prawidłowo zdiagnozować ten typ usterki?

Czy kiedykolwiek zdarzyła Wam się sytuacja, kiedy to jedziecie drogą, utrzymując stałą prędkość, ale nagle widzicie, jak wskazówka prędkościomierza zaczyna gwałtownie opadać. Kilku naszych klientów zgłaszało nam już podobne problemy i – co ciekawe – u każdego z nich inna usterka okazywała się przyczyną. Z czego to wynika?

Bezpieczniki Opel Zafira B Family (2006-2014). Gdzie znaleźć skrzynkę z bezpiecznikami?

Bezpieczniki Opel Zafira B Family (2006-2014). Gdzie znajdują się skrzynki? Jak wymienić bezpieczniki?

Opel Zafira B Family, produkowany w latach 2006-2014, to samochód rodzinny. Ze względu na swoją obszerność, często wybierany nie tylko przez kierowców z dziećmi, ale i tych ceniących sobie komfort i wygodę jazdy oraz większą ilość miejsca w pojeździe. Jednym z elementów, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie jego systemów elektrycznych, są bezpieczniki. Elementy stosunkowo małe, do których wymiany nie potrzebujemy pomocy fachowca.

Bezpieczniki Iveco Daily IV (2006-2011). Gdzie znaleźć skrzynkę z bezpiecznikami?

Bezpieczniki Iveco Daily IV (2006-2011). Gdzie znajdują się skrzynki? Jak wymienić bezpieczniki?

Iveco Daily IV, produkowany w latach 2006-2011, to popularny samochód dostawczy, ceniony za swoją niezawodność i wytrzymałość. Jak każdy pojazd może jednak ulec awarii, niekoniecznie wymagającej ingerencji fachowca. O czym mowa? Oczywiście, o przepalonych bezpiecznikach. Te niby małe i nierzucające się w oczy elementy odpowiadają za ochronę instalacji elektrycznej. Jeśli dojdzie do ich uszkodzenia, wystarczy jedynie zlokalizować odpowiedni bezpiecznik i wymienić go na nowy. I, co najważniejsze, możemy zro

Bezpieczniki Ford Mondeo (2010-2014). Gdzie znaleźć skrzynkę z bezpiecznikami?

Bezpieczniki Ford Mondeo (2010-2014). Gdzie znajdują się skrzynki? Jak wymienić bezpieczniki?

Jesteś właścicielem Forda Mondeo wyprodukowanego w latach 2010-2014? Zauważyłeś w aucie problemy z układem elektrycznym? Jeśli na oba te pytania odpowiedziałeś twierdząco i nie zlokalizowałeś jeszcze przyczyny awarii, warto przyjrzeć się znajdującym się w pojeździe skrzynkom z bezpiecznikami. Nie wiesz, jak się do nich dostać? Dziś Ci w tym pomożemy!

Błąd ESP i ABS po wymianie akumulatora, czyli co to jest adaptacja akumulatora i dlaczego warto ją wykonać?

Skąd biorą się błędy ESP i ABS po wymianie baterii samochodowej? Czym jest adaptacja akumulatora i dlaczego warto ją wykonać?

Wymiana akumulatora potrafi być czynnością stresującą nawet nie przez to, jak przebiega, ale co dzieje się w jej następstwie. A dziać mogą się rozmaite rzeczy, poczynając od błędów ESP i ABS, na informacji o awarii czujników ciśnienia w oponach kończąc. Dlaczego tak się dzieje?

Opony Continental UltraContact NXT. Jak sprawdza się opona z materiałów odnawialnych?

Opony Continental UltraContact NXT. Jak sprawdzają się opony wykonywane w większości z materiałów odnawialnych?

Materiały z recyklingu w oponach samochodowych to żadna nowość, używa się ich od wielu lat. Nigdy jednak wcześniej żadna marka nie posunęła się tak daleko, jak Continental ze swoimi oponami UltraContact NXT. Jakie przyniosło to efekty? Czy „gumy” robione z ryżu i starych butelek w ogóle mają sens?

Bezpieczniki Fiat Grande Punto (2005-2012). Gdzie znaleźć skrzynkę z bezpiecznikami?

Bezpieczniki Fiat Grande Punto (2005-2012). Gdzie znajdują się skrzynki? Jak wymienić bezpieczniki?

Fiat Grande Punto, produkowany w latach 2005-2012, to popularny model samochodu kompaktowego, który zdobył uznanie za swoją niezawodność, ekonomiczność oraz nowoczesny design. Jedną z czynności, którą wykonujemy, w celu konserwacji oraz zapewnienia jego prawidłowego funkcjonowania jest wymiana bezpieczników, zabezpieczających różne obwody elektryczne pojazdu przed uszkodzeniem. Jednakże nie każdy kierowca jest świadom, gdzie znajdują się odpowiednie komponenty.

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze