Znajdź części

Krok 3 - By ułatwić wybór typu auta, m.in. informacje na temat mocy swojego pojazdu znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym w rubrykach P.1, P.2, P.3.

Strona dowodu rejestracyjnego
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Części samochodowe Toyota AVENSIS Kombi (_T25_) (2003.04 - 2008.11)

Części samochodowe do Toyoty Avensis Kombi T25

Toyota Avensis to jeden z tych samochodów, z którego nie chce się wysiadać. Samochód zaliczany do limuzyn segmentu D, czyli klasy średniej, jest jednym z najpopularniejszych aut w swojej klasie i jednocześnie najchętniej kupowanym modelem japońskiego koncernu Toyota. Duga generacja Toyoty Avensis pojawiła się w 2003 roku oznaczona kodem wewnętrznym T25. Samochód oferowano jako 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowy liftback oraz jako 5-drzwiowe kombi.

Druga generacja modelu Avensis została zbudowana na zupełnie nowej płycie podłogowej i w porównaniu z pierwszą serią samochodu Avensis II stał się dłuższy o blisko 10 cm. Niezależnie od wersji nadwoziowej Toyota oferowała bardzo dużo miejsca w kabinie pasażerskiej. Nawet wysokie osoby nie mogły narzekać na brak przestrzeni podczas podróży. Zarówno przednie, jak i tylne fotele zostały bardzo dobrze wyprofilowane, przez co nawet długa podróż nie była dla pasażerów męcząca. Toyota Avensis w wersji kombi oferowała 520 litrów pojemności bagażnika, a po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń ta wzrastała do 1500 litrów pojemności.

Części do Toyota Avensis były niezłej jakość i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić pod względem wykonania oraz spasowania materiałów wykończeniowych w tym samochodzie. Na uwagę zasługiwało bardzo dobre wyciszenie kabiny pasażerskiej Avensis. Podróż tym autem mogła być naprawdę komfortowa. Producent zaproponował 5 wersji wyposażenia  (Terra, Prestige, Sol, Premium, Executive), a już w standardzie montowano m.in.: zestaw ośmiu poduszek powietrznych, ABS, EBD, ESP czy też manualną klimatyzację. W opcji można było doposażyć auto np. w skórzaną tapicerkę, nawigację satelitarną, dwustrefową klimatyzacje automatyczną, tempomat czy też reflektory ksenonowe. Bogate wyposażenie, przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa, pozwoliło Toyocie uzyskać maksymalną notę pięciu gwiazdek podczas testów zderzeniowych Euro NCAP.

Paleta silnikowa również prezentowała się dość ciekawie. W ofercie jednostek benzynowych znalazły się motory VVTi o pojemności od 1.6 do 2.4 litra i mocy od 110 do 163 KM. W gamie silników wysokoprężnych zaproponowano jednostki D-4D oraz D-CAT o pojemności od 2.0 do 2.2 litra i mocy od 116 do 177 KM.

Druga generacja Toyoty Avensis zmagała się przede wszystkim z awariami osprzętu silników oraz samych jednostek napędowych, a także z parującymi reflektorami oraz hałasującą przekładnią kierowniczą. Na plus trzeba zaliczyć przestronne i bogato wyposażone wnętrze, duży komfort jazdy oraz spory bagażnik w wersji kombi.

Mimo mankamentów Toyota Avensis II była udaną konstrukcją, która mierzyła się na rynku m.in. z takimi modelami aut, jak: Citroen C5, Ford Mondeo, Honda Accord, Mazda 6, Mitsubishi Lancer, Opel Vectra czy też VW Passat. Produkcję drugiej generacji Avensis zakończono w 2009 roku.

Inne modele Toyoty Avensis:

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
Dpd
Cargo

Płatności

tpay
Blik
Gotówką przy odbiorze