2042 produktów
Wbrew pozorom, dywaniki samochodowe stanowią bardzo ważny element wyposażenia wnętrza każdego pojazdu. Zasadniczą rolą wszystkich typów dywaników samochodowych jest ochrona oryginalnej wykładziny w samochodzie przed różnego rodzaju zabrudzeniami i zanieczyszczeniami. Dzięki temu wygląda ona estetycznie przez długi czas. Dywaniki do samochodu mogą więc stanowić istotne uzupełnienie wnętrza każdego pojazdu.
Dywaniki samochodowe znajdują się na wyposażeniu praktycznie każdego auta. Jednak i obecność, jak i rola, jaką pełnią, są często niedoceniane zarówno przez kierowców, jak i pasażerów. Ich zadaniem jest nie tylko zapewnienie odpowiedniego wyglądu wnętrza auta czy wypełnienie przestrzeni na nogi, ale również chronienie wykładziny samochodu przed zabrudzeniem. Pamiętajmy, że wymiana takiej wykładziny nie należy do prostych i tanich usług. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów dywaników samochodowych. Najczęściej spotykane są dywaniki gumowe i dywaniki welurowe, które charakteryzują się różnymi parametrami i właściwościami, a także innym wyglądem. Oba rodzaje dywaników mają swoje plusy i minusy.
Gumowe dywaniki zapobiegają wsiąkaniu wody w tapicerkę auta. Niestety, 3-centrymetrowy rant i gumowe wykończenie sprawiają, że woda nie wsiąka, jednak utrzymuje się ona w gumowym korycie. Z czasem zaczyna parować, zwiększając wilgotność w kabinie pasażerskiej auta, co może prowadzić m.in. do parowania szyb, a także zamarzania uszczelek.
Gumowe dywaniki do samochodu są na pewno o wiele łatwiejsze w czyszczeniu i utrzymaniu ich w czystości. Wystarczy je wyjąć i potraktować myjką ciśnieniową. Przed ponownym włożeniem umytych dywaników do auta zalecamy odczekać aż wyschną. Jeśli włożone zostaną mokre, pod ich spodem będzie nieduża ilość wody, która wsiąknie w wykładzinę. W przypadku braku czasu na samoistne osuszanie można je ewentualnie osuszyć ręcznikiem papierowym.
Dywaniki welurowe z kolei mają włoskowatą budowę, przez co zebrana na nich woda roznosi się na całej powierzchni dywaników i dzięki temu szybciej wysycha. Ponadto welurowe elementy są dostępne w różnych kolorach, przez co można je swobodnie dopasować do kolorystyki tapicerki. Nieco gorzej jest z utrzymaniem ich czystości, zwłaszcza zimą. Przez welurową powierzchnię o wiele trudniej się go odkurza i myje. Można zapomnieć o myjce ciśnieniowej i szybkim wyschnięciu weluru.
Gumowe dywaniki samochodowe są tańsze niż elementy welurowe. Dywaniki gumowe są również trwalsze. Prawidłowy dobór takich elementów ma duże znaczenie zarówno dla komfortu, jak i bezpieczeństwa podróżowania.
W iParts.pl znajdziesz tanie dywaniki samochodowe zarówno gumowe, jak i welurowe. Skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki. Wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu podaj wersję silnikową swojego auta. Nasz system znajdzie w kilka sekund to, czego szukasz.
Sklep iParts.pl współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi i godnymi zaufania kontrahentami. Oferowane uniwersalne dywaniki samochodowe to produkty fabrycznie nowe, objęte gwarancją producenta. Zapewniamy profesjonalną pomoc techniczną, najniższe ceny na rynku oraz szybką realizację zamówienia.
Szukacie nowych dywaników do swojego samochodu, ale nie chcecie wybierać bez zastanowienia? Zależy Wam na jak najlepszym dopasowaniu modelu, materiału i jakości do swoich oczekiwań? Koniecznie przeczytajcie ten oto poradnik.
czytaj więcej >Temat dywaników samochodowych wydaje się banalny. Sprawia wrażenie takiego, dopóki kolejna grupa kierowców nie odkryje, że pojawiające się od jakiegoś czasu problemy w ich samochodach mają przyczynę właśnie w dywanikach. To aż niewiarygodne, ile problemów może narobić źle dobrany dywanik. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej.
czytaj więcej >Dywaniki samochodowe przeciętnie służą nam przez 3-4 lata, po czym przychodzi czas wymiany ich na nowe. Ten właśnie moment potrafi przysporzyć niemało problemów, głównie ze względu na brak lub niewłaściwy dobór stoperów. O co tu chodzi?
czytaj więcej >Każdej kolejnej wiosny zdecydowana większość kierowców bierze udział w corocznym rytualne wymiany. Wymieniamy wówczas opony, filtry oraz większość płynów samochodowych. Część z nas na wiosnę wymienia również dywaniki samochodowe, zamieniając te gumowe na tekstylne. Część, choć powinni to robić wszyscy. Dlaczego?
czytaj więcej >