Bardzo fajnie nadaje się pod malowanie więc tu nie ma się o co martwić. Jakościowo również niewiele różni się od oryginału. Zamontowałem go do Passata po Niemieckiej total shade wycenianej na ten element za 790 euro. Więc warto
Chwilę zajęło mi szukanie odpowiednich nadkoli do mojego auta, na szczęście znalazłem je tutaj. Jestem bardzo zadowolony zarówno z ceny, jak i obsługi Klienta bo to właśnie konsultant pomógł mi je wybrać. Polecam sklep!
Po stłuczce byłem zmuszony do wymiany kilku części, które znalazłem w tym sklepie. Nadkole pasuje idealnie, cena była też ok. Bardzo dobrze zaopatrzony sklep internetowy, który z czystym sumieniem można polecić
Zamówiłem sobie jakiś czas temu to nadkole i mój znajomy mechanik mi je zamontował i wszystko wygląda bardzo dobrze.Produkt jest sprawdzony także jak ktoś szuka dobrego nadkola to polecam.
Bardzo dobry błotnik, Jestem z niego zadowolony tak samo jak z innych części, które kupiłem w tym sklepie. Polecam błotniki tej marki bo są sprawdzone.
wszystko przyszło sprawnie i dobrze zapakowane. Zakupy tutaj są godne polecenia.
Najczęściej zadawane pytania
Jak naprawić zardzewiałe nadkola?
Po pierwsze, usuwamy wszelkie odbojniki, osłony lub nakładające się elementy, które mogą utrudnić dostęp do nadkoli. W zależności od marki i modelu pojazdu, może być konieczne podniesienie auta w celu zdjęcia koła i/lub zdjęcia paneli wykończeniowych i osłon progów. Kolejny krok usunięcie zardzewiałych paneli – najlepiej przy użyciu szlifierki kątowej z tarczą tnącą. Przy usuwaniu zardzewiałych paneli należy pamiętać o pozostawieniu wystarczającej ilości materiału do przyspawania panelu zastępczego. Jeśli chodzi o samą naprawę, to kolejne kroki zależą od poziomu skorodowania danego elementu. Jeśli trzeba wymienić tylko zewnętrzną powłokę lub nadkole, to wystarczy podstawowy proces cięcia i spawania. Jeżeli uszkodzenia są poważniejsze lepiej oddać sprawę w ręce fachowców.
Jak zamontować nadkola w samochodzie?
Podnosimy samochód i zdejmujemy koła.
Dokładnie czyścimy każde nadkole. W przypadku ujawnienia ognisk korozji należy je oczyścić i zabezpieczyć środkiem antykorozyjnym.
Przymierzamy każdą wyściółkę błotnika w łuku. Patrzymy, jak ciasno pasuje na miejscu, nie powinno być pęknięć. Warto odkręcić koła i sprawdzić, czy nie zaczepiają o nadkole.
Wykonujemy montaż. Konieczne jest rozpoczęcie czynności od góry, od środka i zejście w dół korpusu.
Jaka jest rola nadkoli?
Nadkola to ważny element konstrukcji pojazdu. Na ich funkcjonowanie podczas jazdy wpływa na wiele czynników. Nadkola poprawiają komfort użytkowania samochodu, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo. Narażone są one między innymi na negatywne oddziaływanie substancji chemicznych oraz luźnych elementów nawierzchni (kamienie, żwir, lód itp.).
Jak zabezpieczyć przed rdzą obrzeża nadkoli?
Na rynku dostępne są różnorodne preparaty zwalczające rdzę i zabezpieczające powłokę elementów nadwoziowych, które powinny zostać precyzyjnie nałożone na powierzchnię nadkoli, a także drzwi, błotniki oraz inne szczególnie narażone na korozję elementy. Odpowiednio zabezpieczone powinny być zarówno samochody z dość dużym już przebiegiem, jak i zupełnie nowe auta, nawet jeśli na powierzchni nie widać jeszcze ognisk rdzy. Zabieg zabezpieczenia pojazdu przed korozją należy wykonać przed sezonem zimowym i powtarzać go praktycznie każdego roku.
Ile kosztuje wymiana nadkola?
Koszt wykonania usługi wymiany nadkola w samochodzie waha się w granicach od 20 PLN do 400 PLN w zależności od modelu samochodu, złożoności usługi, dodatkowych prac, jakie należy wykonać podczas takiej operacji, a także od trudności i czasochłonności demontażu/montażu nadkola. Średni koszt takiej usługi to 66 PLN.