- Długość [mm]: 278
- Ciężar [kg]: 0,192
- Średnica cylindra [mm]: 18,5
- Suw [mm]: 70
- Siła wyrzutu [N]: 470
- Średnica obudowy amortyzatora [mm]: 8
- Długożć opakowania [cm]: 37,5
- Szerokość opakowania [cm]: 3
- Wysokość opakowania [cm]: 3
Dodaj opinię
(20.02.2019)
Opinia wystawiona dla Sprężyna gazowa pokrywy bagażnika MONROE ML5839
Producent | Numery OEM |
---|
BMW | 51.237.185.032 |
KILEN | 314020 |
LESJOFORS | 8008420 |
STABILUS | 732061 |
TRISCAN | 871011130 |
BMW
|
Zadaj pytanie na temat tego produktu
Sprężyny gazowe to elementy wspomagające otwieranie i zamykanie klap – bagażnika i silnika. Elementy te, z pozoru mało znaczące, w rzeczywistości okazują się niezbędne. Nowoczesne rozwiązania technologiczne w połączeniu z odkryciami pneumatyki sprawiają, że dzięki sprężynom gazowym otworzenie bagażnika wymaga jedynie minimum siły fizycznej, pomimo całkiem sporej wagi klapy. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku silników i sprężyn obecnych w klapach jednostek napędowych. Zadaniem sprężyn jest również umożliwienie łagodnego zamykania klap. Tym samym unikamy nieprzyjemnego hałasu, możliwego uderzenia się ciężką klapą, a także uszkodzenia pojazdu.
Awarie, które spotykają sprężyny gazowe, to przede wszystkim pojawienie się nieszczelności. W jej wyniku spada ciśnienie wewnątrz sprężyny, co uniemożliwia jej właściwą pracę. Innym problemem jest starcie się poszczególnych części tego elementu, które jest naturalną konsekwencją eksploatacyjną. Przeważnie sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika nie od razu całkowicie odmawiają posłuszeństwa. Stopniowo zaczynają funkcjonować coraz mniej płynnie, aż w pewnym momencie przestają wspierać działanie klap. Warto również pamiętać, że funkcjonowaniu sprężyn mogą zaszkodzić pewne czynniki atmosferyczne, takie jak śnieg czy mróz. Zmrożenie czynnika roboczego wypełniającego sprężynę doprowadza do jej całkowitej nieprawności. Chcąc uniknąć unieruchomienia sprężyny, należy dokonać jej wymiany zaraz po tym, gdy zauważone zostanie choćby niewielkie pogorszenie jej sprawności.
Monroe to uznany producent części samochodowych. Najlepiej znany jest z produkcji wysokiej klasy amortyzatorów, cenionych za skuteczne łagodzenie wibracji i wstrząsów, ale również za wyjątkową wytrzymałość. Niemal od początku istnienia, firma produkuje amortyzatory, co pozwoliło zebrać ogromne doświadczenie oraz wypracować wydajne procedury, a także opracować skuteczne procesy produkcyjne. Już w 1926 roku pojawiły się pierwsze amortyzatory Monroe, które do dzisiaj są cenione przez kierowców i fachowców z całego świata.
Dzisiaj oferta firmy Monroe jest o wiele bogatsza, niż w początkach działalności. Flagowymi produktami wciąż pozostają amortyzatory, jednak asortyment uzupełniają również inne części zawieszenia. Są to m.in. sprężyny, stabilizatory oraz zestawy mocowań. Ponadto, producent poszerza swoją ofertę, dołączając do niej podzespoły z innych kategorii. W asortymencie marki Monroe znajdują się dzisiaj między innymi drążki kierownicze, tuleje czy przeguby.
Monroe to marka dobrze znana na rynku części zamiennych. Tysiące referencji sprawiają, że firma należy dziś z pewnością do liderów tego obszaru rynku. Z pewnością na popularność części zamiennych Monroe ogromny wpływ ma również wysoka jakość tych elementów. Przynajmniej częściowo wynika ona z faktu, że części zamienne powstają na tych samych liniach produkcyjnych, co oryginalne części przeznaczone do pierwszego montażu. Producent części samochodowych Monroe jest bowiem dostawcą dla takich producentów, jak Citroen, BMW czy Toyota.