Znajdź części

Krok 3 - By ułatwić wybór typu auta, m.in. informacje na temat mocy swojego pojazdu znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym w rubrykach P.1, P.2, P.3.

Strona dowodu rejestracyjnego
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Powierzchnia azotowana

Azotowanie polega na nasyceniu powierzchni metalu azotem. W efekcie tej czynności tworzy się warstwa, która zapewnia poprawienie wytrzymałości oraz odporności danego elementu na zużycia mechaniczne oraz chemiczne. Zabieg ten pozwala na poprawienie wytrzymałości różnych elementów lub ich części.

Dlaczego warto azotować powierzchnie

Dzięki azotowaniu powierzchni części metalowych możemy znacznie poprawić ich wytrzymałość. Jest to szczególnie ważne w przypadku elementów metalowych pracujących w trudnych warunkach i pod dużym obciążeniem, np. części ruchome silnika spalinowego. Części, które nie zostały zabezpieczone a pomocą tej technologii w trudnych warunkach fizycznych i chemicznych mogłyby przedwcześnie ulec zużyciu i doprowadzić do usterki pojazdu.

Technologie azotowania

Azotowanie gazowe jest najszerzej stosowaną metodą azotowania. Wśród innych metod wyróżnić można: azotowanie plazmowe (jarzeniowe), azotowanie w złożach fluidalnych, azotowanie w proszkach oraz azotowanie jonowe. Każda z tych metod poprawia właściwości oraz wytrzymałość metalu. Metody te stosowane są w zależności od rodzaju przeznaczenia tych elementów, jak i składu metalu, z którego zostały wykonane.

Przejdź do naszego sklepu z częściami samochodowymi iParts.pl
Przejdź do sklepu

Przykładowe pytania

  • Co to jest Powierzchnia azotowana?
  • Powierzchnia azotowana w samochodzie
  • Jak działa Powierzchnia azotowana?

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
Dpd
Cargo

Płatności

tpay
Blik
Gotówką przy odbiorze