- Lokalizacja w aucie: Z lewej
- Rodzaj rejestracji: Skontrolowane typ E
- Sekcja: Częsć zewnętrzna
- Pojazd z kierownicą po lewej / prawej stronie: Dla pojazdów z kierownicą z lewej lub prawej strony
- Rok modelowy od: 2020
Dodaj opinię
Producent | Numery OEM |
---|
MERCE | A2139064310 |
MERCEDES-BENZ
|
Zadaj pytanie na temat tego produktu
Lampy zespolone tylne to konstrukcje łączące co najmniej kilka typów lamp samochodowych, zwykle niezbędnych, aby legalnie poruszać się po jezdni. Przeznaczeniem lampy zespolonej tylnej jest montaż w tylnej części samochodu lub na przyczepie, która tak jak pojazd mechaniczny, wymaga instalacji sprawnego, określonego przepisami oświetlenia. Wśród lamp zespolonych tylnych występuje znaczna różnorodność, będąca konsekwencją odmiennych zastosowań poszczególnych modeli. Przepisy określające obowiązkowe oświetlenie przyczepy są uzależnione od jej długości, a także gabarytów całkowitych.
Podstawowe światła zespolone to:
Zasadniczo lampy zespolone tylne nie wymagają specjalnej konserwacji, należy je jednak regularnie czyścić, aby generowane światło było dobrze widoczne. W przypadku delikatnego uszkodzenia powierzchni reflektora, takiego jak zarysowanie czy niewielkie pęknięcie, możliwa jest regeneracja lampy przy użyciu odpowiedniego preparatu chemicznego.
Zwykle lampy zespolone tylne są trwałe i nie jest konieczna ich częsta wymiana. Jednak jak każdy element pojazdu, ulegają awariom i uszkodzeniom. Do najczęstszych należą: rozbicie lampy, przepalenie przewodów oraz inne awarie elektryczne. W przypadku każdej z wymienionych usterek niezbędna jest wymiana lampy. Ponadto, konsekwencją zwyczajnej eksploatacji lampy jest przepalanie się żarówek, które oczywiście wymaga ich wymiany. Chcąc zapobiec utracie sprawnego oświetlenia warto z wyprzedzeniem wymieniać żarówki, stosując się do zaleceń producenta.
ULO to jeden z najpopularniejszych europejskich producentów elektryki samochodowej. Firma wywodzi się z Niemiec i ma bardzo długą historię. Pierwsze kroki stawiała zaraz po wojnie, w roku 1947. Jednak początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się jedynie produkcją oświetlenia rowerowego. Po pewnym czasie do oferty wprowadzono również pierwsze części oświetlenia samochodowego. Od tego czasu firma rozwija się głównie w obszarze motoryzacji. Części samochodowe ULO to przede wszystkim elementy oświetlenia. Lampy, reflektory oraz pojedyncze, mniejsze części lamp samochodowych stanowią zdecydowaną większość pozycji w katalogu producenta. Uzupełniają go części nadwozia, takie jak: lusterka, błotniki, drzwi czy pokrywy bagażnika.
Producent części samochodowych ULO to innowacyjna firma, wykorzystująca w swoich fabrykach najnowocześniejsze technologie. Służą one poprawie jakości części wyjeżdżających z hal produkcyjnych. Części ULO spełniają najwyższe standardy jakościowe, co zostało docenione przez wielu czołowych producentów samochodów, głównie niemieckich. Firma dostarcza części na pierwszy montaż między innymi do fabryk Opla, Mercedesa i Audi. Jednak części ULO to również elementy udostępniane na rynku posprzedażowym. Powstają one na tych samych liniach produkcyjnych, co części oryginalne, przez co nie ustępują im pod względem jakości.