Części samochodowe nr 1
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": 5
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Artykuły i porady motoryzacyjne

Motoryzacyjne artykuły, porady, testy i recenzje pisane przez specjalistów
Przejdź do naszego sklepu z częściami samochodowymi iParts.pl
Przejdź do sklepu
Jak wyczyścić filtr DPF / FAP (cząstek stałych) w samochodzie?

W jaki sposób można wyczyścić filtr cząstek stałych? Jakie metody są możliwe do zastosowania w autach z filtrami DPF, GPF i FAP?

Nieuniknionym efektem działania filtrów cząstek stałych, a więc DPF, GPF czy FAP, jest zbierający się w ich wnętrzu popiół oraz wszelkie zabrudzenia niesione przez wychodzące z silnika spaliny. W jaki sposób tak zabrudzone filtry można wyczyścić?

FAQ: Płyn do układu wspomagania - najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami

5 podstawowych zasad wymiany i eksploatacji płynu hydraulicznego do układu wspomagania kierownicy. Czy znacie każdą z nich?

Teoretycznie płyn hydrauliczny krążący w układzie wspomagania kierownicy jest płynem nieśmiertelnym. Wlewa się go raz i zapomina o tym, że w ogóle istnieje. Teoretycznie tak, jednak w praktyce lepiej tego nie robić. O tym, że taki płyn istnieje, przypomną nam bowiem wielotysięczne rachunki za wymianę pompy czy maglownicy.

FAQ Zakup Akumulatora: kaucja, opłata depozytowa, transport, zwrot zużytego akumulatora, recykling

FAQ Zakup Akumulatora. Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Z uwagi na fakt, że akumulatory samochodowe są dość specyficznym towarem, niebezpiecznym dla zdrowia oraz środowiska ich sprzedaż oraz użytkowanie podlegają pewnym restrykcjom opisanym w przepisach prawa. Aktualnie zbiorem takich przepisów jest: Ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. 2009 Nr poz. 666).

Kontrolka autko z kluczykiem - co oznacza, jak interpretować, jaki błąd?

Co oznacza wyświetlenie się kontrolki autko z kluczykiem? Jak interpretować jej pojawienie się?

Często kierowcy, omawiając niektóre usterki lub awarie pojawiające się w ich samochodach, wspominają o zaświeceniu się kontrolki auto z kluczykiem. Problem w tym, że kontrolek pasujących do tego opisu jest często aż dwie, a każda z nich sygnalizuje nam zupełnie o czymś innym. O czym?

Dlaczego akumulator samochodowy się zużywa? Jak przedłużyć jego trwałość, co wpływa na szybsze zużycie?

Dlaczego akumulator samochodowy się zużywa? Jak przedłużyć jego trwałość, co wpływa na szybsze zużycie?

Akumulatory samochodowe są dość specyficznymi elementami wyposażenia aut. Ich zadaniem jest magazynowanie energii niezbędnej do uruchomienia niepracującego silnika. Mimo znacznego rozwoju technologii w zakresie budowy akumulatorów samochodowych, które mają wpływ na parametry i wydajność, podstawowa zasada działania pozostaje wciąż ta sama.

W jaki sposób najlepiej przewozić rowery samochodem? Jakie są mocne i słabe strony poszczególnych rodzajów bagażników rowerowych

W jaki sposób najlepiej przewozić rowery samochodem? Jakie są mocne i słabe strony poszczególnych rodzajów bagażników rowerowych

Do grupy akcesoriów samochodowych cieszących się szczególną popularnością w okresie wakacyjnym należą bagażniki do przewożenia rowerów. Coraz więcej kierowców o nie pyta i coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Czy jednak na pewno wybierają te, która są dla nich najodpowiedniejsze?

Objawy awarii chłodnicy EGR - naprawa. Z czym to się wiąże?

Awaria chłodnicy EGR. Jakie daje objawy, co jest jej przyczyną i jak należy postępować, gdy już do niej dojdzie?

Naprawa układu recyrkulacji spalin nie jest niczym przyjemnym, nawet jeśli jest to najprostszy układ z samym tylko zaworem. Naprawa układu recyrkulacji, w którym oprócz zaworu EGR mamy do czynienia jeszcze z chłodnicą, to podwójna nieprzyjemność. Dlaczego? Jakim awariom ulega chłodnica EGR i w jaki sposób można ja naprawić?

Czy każde auto ma chłodnicę EGR? Sprawdź które maja/nie mają i dlaczego

Czy każde auto ma chłodnicę EGR? W jakich samochodach można ją znaleźć, a w których nie ma nawet czego szukać?

Dawno już nie poruszaliśmy kwestii pytań, jakie od Was ciągle otrzymujemy. Jednym z częściej się ostatnio pojawiających jest pytanie dotyczące chłodnicy EGR. Czy każde auto ma chłodnicę EGR? – pyta Szymek z Krosna – A jeśli nie każde, to które mają? Odpowiedź na to okazuje się być prosta i trudna jednocześnie. Dlaczego?

Zastosowanie wody demineralizowanej i destylowanej w eksploatacji samochodu

Do czego jest potrzebna kierowcom woda destylowana? Czy na pewno znacie wszystkie zastosowania tego płynu samochodowego?

Czy macie w swoim garażu większy zapas wody destylowanej? Czy wozicie w bagażniku co najmniej litrową butelkę z wodą demineralizowaną? Nie? A powinniście! Bo woda destylowana to jeden z najważniejszych i najbardziej uniwersalnych płynów, którego zwykle brakuje, gdy jest potrzebny. A do czego jest potrzebny?

Płyn w chłodnicy EGR - jaki się stosuje, czy się wymienia, jak często?

Płyn w chłodnicy EGR. Jaką rolę pełni, jaki płyn chłodniczy do niej się stosuje i jak często należy go wymieniać?

Chłodnica EGR to dla wielu wciąż dość zagadkowy element układu recyrkulacji spalin. Wprawdzie w nowoczesnych samochodach jej obecność staje się pomału standardem, jednak wciąż nie wszyscy wiemy, czemu służyć ma jej obecność, jak działa oraz jaką funkcję pełni w jej przypadku płyn chłodniczy? I skąd w ogóle ten płyn się tam bierze?

Omówienie błędu B1267 Renault - jak sobie poradzić z błędem?

Kod błędu DTC B1267 w Renault i nie tylko. Co może oznaczać i dlaczego niełatwo jest go prawidłowo zinterpretować?

System OBD, a obecnie OBD II to naprawdę potężne narzędzie w rękach diagnosty. Jednak system ten potrafi jednocześnie przyprawić o ból głowy każdego kierowcę, który próbuje na własną rękę odczytać i zinterpretować kody błędów. Widać to doskonale na przykładzie błędu DTC B1267 pojawiającego się m. in. w autach marki Renault. Dlaczego?

Omówienie błędu B1001 Renault - jak sobie poradzić z błędem?

Omawiamy błąd DTC B1001. W jakich sytuacjach się pojawia i jak można sobie z nim radzić?

Kod błędu DTC B1001 pojawiający się w samochodach różnych marek ma opinię jednego z najbardziej tajemniczych. Nie zdarza się on często, przez co niewielu kierowców miało okazję się z nim zetknąć. I z tego samego powodu ci, którzy się z nim zetknęli, nie bardzo wiedzą, jak powinni dalej postąpić. W jaki sposób należy odczytywać kod DTC B1001?

Omówienie błędu A670 BMW - jak sobie poradzić z błędem?

Kod błędu A670 w BMW. Skąd się bierze, co jest jego przyczyną i w jaki sposób można go usunąć?

Czujnik zaparowania szyby to malutki element przymocowany do lusterka wstecznego. Nie każdy kierowca w ogóle zdaje sobie sprawy z jego istnienia, nawet gdy czujnik ten ulegnie uszkodzeniu i zaczyna pojawiać się kod błędu A670. Problem w tym, że często na samym kodzie błędu się nie kończy. Jakie objawy daje uszkodzenie tego czujnika?

Omówienie błędu C1201 Toyota - jak sobie poradzić z błędem?

Kod błędu DTC C1201 w samochodach koncernu Toyota. Dlaczego tak trudno jest go zinterpretować?

Właściciele aut koncernu Toyota to ta grupa kierowców, która regularnie szuka odpowiedzi na pytanie o powód pojawienia się błędu DTC C1201. Błąd ten, co prawda, równie dobrze może pojawić się np. w Mercedesie, jednak to właśnie w Toyocie lub Lexusie są z nim największe problemy. Dlaczego?

Omówienie błędu C40168 Ford - jak sobie poradzić z błędem?

Błąd DTC C40168 w autach marki Ford. Czego dotyczy i gdzie należy szukać przyczyn jego pojawienia się?

Kody błędów niemal bez wyjątku niosą ze sobą informację o tym, że gdzieś w samochodzie doszło do awarii lub po prostu coś działa inaczej niż powinno. Nie zawsze jednak taki błąd oznacza, że auto nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Choć może być to eksploatacja dość ryzykowna.

Regeneracja i czyszczenie chłodnicy EGR

Samodzielna regeneracja i czyszczenie chłodnicy EGR. Jak się za to zabrać?

Na sam dźwięk słów „zawór EGR” jedni łapią się za głowę, drudzy za kieszeń. Posiadanie zaworu EGR stało się dla wielu kierowców powodem do ciągłych zmartwień i narzekań. A co mają powiedzieć ci, którzy oprócz samego zaworu, mają dodatkowo również chłodnicę EGR?

Omówienie błędu P0400 Opel - jak sobie poradzić z błędem?

Kod błędu DTC P0400 w autach marki Opel. Co oznacza, kiedy najczęściej się pojawia i w jaki sposób można się go pozbyć?

Błąd DTC P0400 jest kodem doskonale znanym niemal wszystkim posiadaczom aut marki Opel. Nawet bowiem jeśli sami się z nim nie zetknęli, z pewnością mogli o nim usłyszeć lub przeczytać na formach dla posiadaczy samochodów tej marki. Co oznacza ten błąd? Dlaczego nie zawsze winny musi być układ EGR?

Rozkodowane radio samochodowe. Co zrobić, jak naprawić?

Rozkodowane radio w samochodzie, brak kodu do uruchomienia odbiornika. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zdarzyło Wam się kiedyś natrafić na rozwiązanie, które powstało w dobrym celu, ale w praktyce okazało się jednym wielkim utrapieniem? Jeśli mieliście kiedykolwiek do czynienia z rozkodowanym radiem, to doskonale wiecie, o czym mówimy. Bo kod do radia to właśnie takie rozwiązanie, które miało chronić, a w rzeczywistości jedynie przeszkadza. Dlaczego?

Aktywne wydechy końcowe, sterowane klapy. Po co się je montuje, co dają, czy warto?

Aktywny układ wydechowy mechaniczny i elektroniczny, czyli gruszki vs przepustnice. Co nam daje i czy warto w to inwestować?

Nieraz już porównywaliśmy nowoczesne samochody do promów kosmicznych. We współczesnych, naszpikowanych elektroniką autach, sterować możemy już praktycznie wszystkim, od jednostki napędowej, po światła. Sterować możemy nawet dźwiękiem wydobywającym się z rury wydechowej. Jak? Za pomocą tzw. aktywnego wydechu.

Kontrolka AdBlue w samochodzie - dlaczego się zapaliła, co z tym zrobić?

Zapalona kontrolka AdBlue. Co to oznacza, z jakiego powodu pojawiał się komunikat alarmowy i co należy w takiej sytuacji zrobić?

W nowoczesnych samochodach wyposażonych w zbiornik AdBlue występuje również cały system kontroli tego płynu, komunikujący kierowcy o aktualnej sytuacji oraz o tym, czego może spodziewać się w nieodległej przyszłości. Zapalona kontrolka AdBlue, czy też raczej komunikat o stanie płynu, jest jednym z kluczowych elementów tego systemu. Dlaczego?

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze