Części samochodowe nr 1
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": "1"
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Artykuły i porady motoryzacyjne

Motoryzacyjne artykuły, porady, testy i recenzje pisane przez specjalistów
Przejdź do naszego sklepu z częściami samochodowymi iParts.pl
Przejdź do sklepu
Czy można założyć większy akumulator w samochodzie niż obecny? Sprawdź to

Czy fabrycznie założoną baterię samochodową można zastąpić akumulatorem o większej pojemności?

Jedno z częstszych pytań, jakie zadajecie naszym ekspertom, brzmi: czy można założyć akumulator większy (o większej pojemności) niż ten obecny, zamontowany fabrycznie przez producenta auta? Oczywiście, jeśli tylko jego gabaryty Wam na to pozwolą. Choć najpierw powinniście się zastanowić, czemu taka zamiana ma służyć i czy większy akumulator na pewno Wam w tym pomoże.

Jak dobrać i jak często wymieniać olej w skrzyni biegów?

Kiedy należy wymienać olej do skrzyni biegów? Jak często? Co może się stać, jeśli tej wymiany nie przeprowadzicie?

Każda skrzynia biegów, czy to manualna, czy automatyczna, chroniona jest przez olej przekładniowy lub specjalny płyn hydrauliczny. Olej ten, jak każdy inny płyn eksploatacyjny w Waszym samochodzie, ma ograniczoną żywotność. Czy oznacza to, że należy go wymieniać? A jeśli tak, to jak często?

DOT 3, 4, 5 i 5.1 - czym różnią się rodzaje płynów hamulcowych?

DOT 3, DOT 4, a może DOT 5.1? Jaki rodzaj płynu hamulcowego powinniście wlewać do swojego auta?

Mogłoby się wydawać, że o płynach hamulcowych, a szczególnie o doborze płynów hamulcowych powiedziano i napisano już wszystko. Jednak z ilości pytań, jakie w tym właśnie temacie od Was dostajemy, wynika, że jak dotąd nie zrobiono tego należycie. Niniejszym postanowiliśmy to zmienić. A więc, jak prawidłowo dobrać płyn hamulcowy?

Duże zestawy narzędzi warsztatowych - jakie narzędzia powinny zawierać?

Duże zestawy narzędziowe. Ile warto dać za walizkę, dzięki której możecie samodzielnie dokonywać wielu napraw?

Jest wiele narzędzi, które przydają się w każdym garażu. Jeśli chcecie samodzielnie zajmować się swoim autem, potrzebujecie kluczy, śrubokrętów i młotków, jednak podstawą zawsze będzie duży, dobrze skompletowany zestaw narzędziowy w walizce. Dlaczego? Co koniecznie powinno się w nim znaleźć?

Amortyzator gazowy czy gazowo-olejowy - który wybrać?

Amortyzatory olejowe czy gazowo-olejowe? Które wybrać? Odpowiadamy na ważne pytania klientów!

Dość często pytacie nas o to, jakiego rodzaju amortyzatory powinniście wybrać do swojego auta. Czy postawić na olejowe, jako te bardziej sprawdzone, czy też może zdecydować się na nowocześniejszą konstrukcje gazowo-olejową? Od czego w ogóle powinien zależeć Wasz wybór? Otóż, powinien on zależeć od kilku ważnych czynników. Jakich?

Małe i średnie zestawy narzędzi warsztatowych - co powinny zawierać?

Małe i średnie walizkowe zestawy narzędziowe. Dla początkujących oraz średniozaawansowanych miłośników motoryzacji

Mniejsze i większe awarie, wymiana części oraz płynów samochodowych. Naprawa sprzętów domowych, urządzeń, mebli – wszystko to możecie wykonać samodzielnie, mając w domu jeden, dobrze dobrany, walizkowy zestaw narzędziowy. W jaki sposób powinniście taki zestaw dobrać? Na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Klucze płasko-oczkowe i płasko-nasadowe jako niezbędne wyposażenie warsztatu samochodowego

Narzędzia i akcesoria niezbędne w każdym garażu – dla tych, którzy kochają samochody. Klucze płaskie, część II

Klucze płaskie stanowią podstawę każdego zestawu narzędziowego, jakim posługujemy się w garażu czy warsztacie samochodowym. Jeśli należycie do tych pasjonatów motoryzacji, którzy lubią i chcą samodzielnie zajmować się swoimi autami, klucze te musicie dobierać starannie i po głębokim zastanowieniu. Na co powinniście przy tym zwracać szczególną uwagę? Jaki typ kluczy płaskich powinien trafić do Waszej skrzynki z narzędziami?

Jak dobrać felgi do samochodu? Kompendium wiedzy na temat felg

Jak dobrać felgi do samochodu? Na co koniecznie powinniście przy tym uwagę zwracać i dlaczego?

W każdym samochodzie znajdziecie części, których wymiana, z perspektywy tuningu, jest trudna lub wręcz bezcelowa, oraz takie, które wymienić można stosunkowo łatwo, osiągając przy tym bardzo dobre i wyraźne efekty. Do tej drugiej grupy części zaliczają się m. in. felgi samochodowe. I właśnie dlatego tak często są wymieniane. Czy jednak na pewno w sposób prawidłowy?

Klocki hamulcowe standardowe vs klocki ceramiczne - czym się różnią, które wybrać?

Klocki hamulcowe standardowe vs klocki ceramiczne. Oczywiste cechy wspólne i nieoczywiste różnice. O czym warto wiedzieć?

Ceramiczne klocki hamulcowe pojawiły się na rynku motoryzacyjnym na tyle dawno, że większość kierowców zdążyła się już z nimi zetknąć lub przynajmniej oswoić z ich obecnością. Współcześnie stały się one realną i łatwo dostępną alternatywą dla klocków standardowych. Pytanie tylko, czy kierowcy, którzy do tej pory jeździli wyłącznie na klockach standardowych, mają powód do zamiany ich na ceramiczne?

Części samochodowe Bydgoszcz

Jak kupować części samochodowe w Bydgoszczy? Poradnik konsumencki dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic

Mieszkasz w Bydgoszczy lub okolicach? Potrzebujesz części zamiennych do swojego auta, ale nie bardzo wiesz, gdzie ich szukać. Bez względu na to, czym jeździsz i co dokładnie wymaga wymiany, nowe części samochodowe znajdziesz na iPartst.pl – największym motoryzacyjnym sklepie internetowym. Dlaczego warto wejść na stronę naszego sklepu?

Rodzaje zawieszenia samochodowego - zależne i niezależne

Podstawowe typy zawieszenia samochodowego. Które z nich najczęściej wykorzystywane są w naszych samochodach?

Zawieszenie to jeden z najważniejszych układów samochodowych. Sprawność zawieszenia współdecyduje o przyczepności pojazdu i kontroli nad nim podczas wykonywania manewrów. Nic więc dziwnego, że nad konstrukcją idealnego zawieszenia trudzą się najtęższe umysły motoryzacji. Co udało im się osiągnąć?

Śruby do felg - jak prawidłowo je dobrać?

Śruby do felg, czyli podstawa mocowania koła samochodowego. Co koniecznie powinniście o nich wiedzieć?

Na co każdy kierowca zwraca uwagę, wybierając nowy komplet felg do swojego auta? Na materiał, z jakiego zostały wykonane? Na markę? Parametry? A czy zwraca również uwagę na to, czym zamierza te nowe felgi przymocować do podwozia? Nie? A powinien, ponieważ nie wynaleziono, jak dotąd, felg, które trzymałyby się wyłącznie na renomie ich producenta.

Rozstaw śrub felgi samochodowej (PCD) - czym jest i jak go zmierzyć?

PCD, czyli rozstaw śrub felgi samochodowej. Czym jest i jak możecie samodzielnie obliczać ten parametr?

Postanowiliście w końcu zmienić coś w swoim samochodzie, nieco go upiększyć, unowocześnić i podrasować. Kupiliście nowy komplet felg aluminiowych, idealnie dobranych pod względem rozmiaru czy odsadzenia i… i nie pasują. Otwory montażowe felgi nie pokrywają się z otworami w piaście koła. Skąd taka pomyłka? Najwyraźniej pominęliście parametr PCD, czyli rozstaw śrub w feldze.

Czy olej silnikowy może się przeterminować? Czy ma termin ważności?

Czy olej samochodowy posiada termin ważności? Co na ten temat mówią producenci, a co wynika z codziennej praktyki?

Termin ważności oleju silnikowego to temat, wokół którego ciągle krąży całkiem sporo mitów. Mity te biorą się stąd, iż sami producenci niewiele i bardzo niechętnie mówią cokolwiek o przydatności do użycia oleju samochodowego, a użytkownicy na podstawie tych skąpych informacji sami dopowiadają sobie resztę. A jak to wygląda tak naprawdę?

Odsadzenie felgi samochoodowej (ET), oddalenie i offset - co to jest i jak wpływa na dobór felgi?

Odsadzenie, oddalenie, offset. O czym mówi nam ten ważny parametr felg samochodowych?

Odsadzenie felgi, oddalenie felgi lub po prostu offset – każde z tych określeń dotyczy tego samego parametru, który na felgach zapisywany jest przez producentów oznaczeniem ET wraz z wartością liczbową. Do czego w ogóle służy ta informacja? O czym mówi nam ET dodatnie, o czym ujemne, a o czym ET o wartości 0?

Rozmiar felgi samochodowej. Jak dobrać felgę do samochodu?

Rozmiar felgi samochodowej. Czym jest, jak należy go rozumieć i w jaki sposób wpływa on na sposób jazdy oraz eksploatację auta?

Jednym z kluczowych wskaźników, jakim należy się kierować przy wyborze nowego kompletu felg, jest ich rozmiar. Sam rozmiar nie jest jednak żadnym konkretnym parametrem, a jedynie ogólną wartością sumy dwóch składowych. Na co więc, tak naprawdę, należy zwracać uwagę? Czym się kierować i dlaczego?

Dywaniki samochodowe na wiosnę i lato - jakie wybrać i dlaczego?

Wiosenna wymiana dywaników gumowych na tekstylne. Na ile jest to czynność uzasadniona?

Każdej kolejnej wiosny zdecydowana większość kierowców bierze udział w corocznym rytualne wymiany. Wymieniamy wówczas opony, filtry oraz większość płynów samochodowych. Część z nas na wiosnę wymienia również dywaniki samochodowe, zamieniając te gumowe na tekstylne. Część, choć powinni to robić wszyscy. Dlaczego?

Kody PR - dobór części do aut grupy VAG: Volkswagen, Audi, Skoda...

Kupowanie części samochodowych do aut grupy VAG z użyciem kodów PR. Jak możecie to u nas zrobić?

Gdy dochodzi do awarii lub nadmiernego zużycia elementów eksploatacyjnych, pojawia się konieczność wymiany określonej części na nową. Najlepszą opcją jest tu, rzecz jasna, wymiana 1:1, czyli zużytej części na identyczną, ale nową. Skąd jednak wziąć pewność, po jaką część sięgnąć, aby odpowiadała wskazaniom producenta samochodu? W przypadku aut z grupy VAG możecie posłużyć się w tym celu kodami PR.

Dywaniki samochodowe na zimę - jakie wybrać i dlaczego?

Zimowa wymiana materiałowych dywaników samochodowych na gumowe to nie żadna fanaberia, ale zwykła, dobrze pojęta konieczność

Temat dywaników samochodowych wydaje się banalny. Sprawia wrażenie takiego, dopóki kolejna grupa kierowców nie odkryje, że pojawiające się od jakiegoś czasu problemy w ich samochodach mają przyczynę właśnie w dywanikach. To aż niewiarygodne, ile problemów może narobić źle dobrany dywanik. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Otwór centralny felgi - co to jest, jak zmierzyć i dopasować?

Otwór centralny felgi. Czym jest, w jaki sposób się go opisuje i czym kończy się brak uwzględniania jago średnicy przy zakupie?

Otwór centralny felgi – niby drobnostka, a tyle z nim problemów. Co i rusz kolejni kierowcy kupujący nowe zestawy felg do swoich aut zapominają o tym, że średnica otworu centralnego jest tu tak samo istotnym parametrem, jak rozmiar, odsadzenie czy rozstaw śrub. Na szczęście ewentualna pomyłka przy braku dopasowania nie przekreśla jeszcze losu nowych felg. Dlaczego?

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze