Części samochodowe nr 1
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": "5"
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Artykuły i porady motoryzacyjne

Motoryzacyjne artykuły, porady, testy i recenzje pisane przez specjalistów
Przejdź do naszego sklepu z częściami samochodowymi iParts.pl
Przejdź do sklepu
Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Optymalna widoczność podczas jazdy to niezwykle istotna kwestia. Od dobrego stanu wycieraczek zależy w dużej mierze widoczność drogi w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych. Nie trzeba być ekspertem, by rozpoznać, że należy je wymienić. Nieco gorzej jest z doborem odpowiedniego egzemplarza.

Kiedy wymienić pióra wycieraczek?

Niezależnie od warunków sprawność wycieraczek wyraźnie spada nawet po kilku miesiącach intensywnej eksploatacji. Niemal co drugi kierowca uważa, że jakość wycieraczek obniża się przede wszystkim w wyniku mroźnej zimy.

Czy można czyścić filtr powietrza?

Czy można czyścić filtr powietrza?

Mówiąc krótko - tak, można czyścić filtr powietrza. Należy uczulić się natomiast na fakt, że oczyszczony filtr powietrza nie odbuduje pierwotnej wydajności tego podzespołu. Czy warto zatem czyścić filtr powietrza?

Dlaczego warto wymieniać filtr powietrza?

Dlaczego warto wymieniać filtr powietrza?

Brudny, zużyty filtr powietrza to przyczyna wyższego zapotrzebowania silnika na paliwo i ewentualnych usterek, mogących pojawić się w osprzęcie jednostki napędowej. Można tego uniknąć, wymieniając filtr powietrza na nowy. Dlaczego należy regularnie wymieniać filtr powietrza?

Jak wymienić filtr powietrza?

Jak wymienić filtr powietrza?

W niemal każdym samochodzie filtr powietrza zamontowany jest w tym samym miejscu. Jego wymiana nie należy do trudnych i można jej dokonać we własnym zakresie. Jak wymienić filtr powietrza samodzielnie?

Kiedy wymienić filtr powietrza?

Kiedy wymienić filtr powietrza?

Nie da się ukryć, że silnik samochodowy potrzebuje powietrza, by działać prawidłowo. Niestety, mimo rozwoju technologi, jednostki napędowe nadal nie są zbyt odporne na zanieczyszczenia zawarte w zasysanym powietrzu.

Jak często wymieniać filtr oleju?

Jak często wymieniać filtr oleju?

To, jak często należy wymieniać filtr oleju, uzależnione jest przede wszystkim od rodzaju oleju silnikowego w samochodzie. Ze względu na lepkość oleje silnikowe możemy podzielić na oleje mineralne, półsyntetyczne oraz syntetyczne.

Jak działa filtr oleju?

Jak działa filtr oleju?

Filtr oleju jest częścią, o której w zasadzie się nie myśli, a jednak spełnia ona w samochodzie bardzo istotną rolę. Dlatego warto poznać budowę tego podzespołu i dowiedzieć się jak działa oraz za co odpowiada filtr oleju.

Jak wymienić filtr oleju?

Jak wymienić filtr oleju?

Systematyczna kontrola i regularna wymiana filtra oleju poprawi nie tylko osiągi samochodu, ale także wydłuży żywotność i obniży awaryjność jednostki napędowej. Ponadto, należy obowiązkowo dokonać wymiany filtrów zawsze w czasie przewidzianym przez producenta. Stosowną informację znajdziecie w instrukcji użytkowania samochodu.

Co jest powodem usterek akumulatora?

Co jest powodem usterek akumulatora?

Naprawdę niewielka liczba kierowców, która na co dzień korzysta z samochodu, ma świadomość tego, że nieprawidłowa eksploatacja samochodu znacznie skraca żywotność wielu podzespołów, w tym akumulatora. Podpowiadamy, co może być przyczyną awarii akumulatora.

Akumulatory bezobsługowe - jak dzialają, ładowanie i regeneracja

Czy akumulatory bezobsługowe wymagają kontroli?

Kiedyś wszystkie akumulatory były takie same. Jedynym typem akumulatora dostępnym na rynku był obsługowy akumulator kwasowo-ołowiowy, w poszczególnych modelach różniący się przede wszystkim rozmiarem i pojemnością. Obecnie mamy dostęp do kilku różnych rodzajów akumulatora, różniących się budową, technologią oraz podejściem do obsługi. Oprócz bowiem klasycznych akumulatorów obsługowych, coraz więcej jest akumulatorów bezobsługowych. Czym charakteryzuje ten drugi typ baterii samochodowych?

Jak dbać o akumulator?

Jak dbać o akumulator?

Prawidłowa obsługa akumulatora to często nie lada wyzwanie. Uruchamianie silnika na kable lub na popych jest bardzo często spowodowane nieprawidłową eksploatacją samochodu, a nie stricte awarią akumulatora. Należy uczulić się na fakt, że akumulator to niezwykle wrażliwy element samochodu, który źle znosi zarówno niskie, jak i wysokie temperatury. Podpowiadamy, jak zadbać o to, by akumulator był jak najdłużej sprawny.

Jak poznać, że akumulator przestaje działać?

Jak poznać, że akumulator przestaje działać?

Nie da się ukryć, że większość kierowców dowiaduje się o konieczności wymiany akumulatora dopiero po fakcie, podczas problemów z rozruchem silnika. Czy istnieje sposób na to, by rozpoznać zbliżający się koniec akumulatora, jeszcze zanim rozruch samochodu nie będzie możliwy?

Jakie akcesoria przydadzą się w przypadku problemów z akumulatorem?

Jakie akcesoria przydadzą się w przypadku problemów z akumulatorem?

Niewiedza względem samochodu potrafi być bardzo kosztowna. Niesprawny akumulator jest tego doskonałym przykładem. Należy uświadomić sobie, że niedziałający akumulator nie zawsze oznacza wyeksploatowanie tego podzespołu i zakup nowej baterii.

ABS – co to znaczy?

ABS – co to znaczy?

W sieci krąży błędne przekonanie, że głównym zadaniem systemu ABS jest skrócenie drogi hamowania. Nic z tych rzeczy. ABS został stworzony po to, by w trakcie tego manewru łatwiej było utrzymać kierunek jazdy. ESP to niejako rozwinięcie ABS-u, bo pomaga podczas pokonywania zakrętów, ale dziś nie o tym...

Akumulatory AGM

Akumulatory AGM

Akumulator jest jednym z elektrochemicznych źródeł zasilania, które zapewnia energię w samochodzie. Urządzenie odpowiada za dostarczenie energii do obwodów elektrycznych, cewki zapłonowej i rozrusznika, co pozwala odpalić silnik i poruszać się pojazdem. Istnieje kilka rodzajów tych urządzeń, a jednymi z najbardziej innowacyjnych są akumulatory AGM.

Kierowco, masz wybór – niektóre części możesz wymienić sam

Kierowco, masz wybór – niektóre części możesz wymienić sam

Nie wszystkie czynności obsługowe wymagają specjalistycznego sprzętu czy bogatego doświadczenia i niebanalnych umiejętności. Choć niektóre prace bez wątpienia bardziej opłaca się zlecić serwisowi, to wiele z nich można wykonać samodzielnie. Zestawiliśmy typowe czynności obsługowe, których można podjąć się we własnym garażu.

Jak założyć tarczę sprzęgła?

Jak założyć tarczę sprzęgła?

We wszystkich silnikach z tzw. sprzęgłem suchym, tarcza została umieszczona w koszu, który znajduje się między kołem zamachowym a dociskiem sprzęgła. Jeżeli chcecie samodzielnie wymienić tarczę sprzęgła, będziecie musieli najpierw wyjąć silnik lub skrzynię biegów. Operacja taka nie jest konieczna jedynie w przypadku niektórych samochodów, które wyposażone zostały w naprawdę duże silniki.

Jak dbać o sprzęgło?

Jak dbać o sprzęgło?

Trwałość sprzęgła w największym stopniu zależy od mocy silnika i umiejętności kierowcy. Tak właśnie, sprawne posługiwanie się pedałem sprzęgła może znacznie wydłużyć żywotność tego podzespołu, w niektórych przypadkach nawet o połowę. Warto zapoznać się z kilkoma zasadami umiejętnego posługiwania się sprzęgłem, które pozwolą odłożyć w czasie multum usterek sprzęgła.

Jak ocenić stan tarczy sprzęgła?

Jak ocenić stan tarczy sprzęgła?

Samochody korzystają powszechnie ze sprzęgła suchego, jednotarczowego. Sporych rozmiarów tarcze cierne pozwalają przenosić obrotowy ruch wału korbowego silnika na wałek sprzęgłowy skrzyni biegów. Nadmierne zużycie sprzęgła może unieruchomić auto, dlatego warto kontrolować jego stan. W jaki sposób to robić?

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze