Części samochodowe nr 1
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": "1"
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Artykuły i porady motoryzacyjne

Motoryzacyjne artykuły, porady, testy i recenzje pisane przez specjalistów
Przejdź do naszego sklepu z częściami samochodowymi iParts.pl
Przejdź do sklepu
Jak zamocować szczęki w hamulcach bębnowych?

Jak zamocować szczęki w hamulcach bębnowych?

Z punktu widzenia fizyki proces hamowania polega na zmianie energii kinetycznej poruszającego się pojazdu na energię cieplną wytwarzaną w miejscu styku okładzin hamulcowych z wewnętrzną powierzchnią bębna hamulcowego. Pod względem konstrukcyjnym hamulce bębnowe można podzielić na kilka rodzajów. Przy różnych parametrach obu szczęk hamulcowych można uzyskać ich odmienną skuteczność działania w zależności od przyjętego układu zamocowania szczęk oraz cylinderków hamulcowych.

Jakie są najczęstsze czynniki wpływające na uszkodzenie szczęk hamulcowych oraz innych elementów hamulca bębnowego?

Jakie są najczęstsze czynniki wpływające na uszkodzenie szczęk hamulcowych oraz innych elementów hamulca bębnowego?

Układ hamulcowy w samochodzie to jeden z najważniejszych systemów, od którego sprawności zależy bezpieczeństwo zarówno kierowcy oraz pasażerów, jak i innych użytkowników dróg. Bębny hamulcowe to nadal popularny element systemu hamulcowego (szczególnie w małych samochodach o niewielkiej mocy silnika i małej masie), montowany zazwyczaj na tylnej osi pojazdu. Jedną z ich części składowych są szczęki hamulcowe, które podobnie jak inne elementy układu hamulcowego ulegają z czasem zużyciu.

Jakie są najczęstsze uszkodzenia pompy wody?

Jakie są najczęstsze uszkodzenia pompy wody?

Żywotność pompy wody mieści się zazwyczaj w czasie trwałości napędu rozrządu (od 60 do 160 tysięcy kilometrów) lub nawet go przewyższa. Najczęstsze awarie bądź usterki w wirnikowych pompach układu chłodzenia wynikają przeważnie z błędów w ich eksploatacji lub montażu podczas dokonywanej wymiany. Uszkodzeniu zazwyczaj ulega łożyskowanie lub uszczelnienia. Jakie są najczęstsze problemy z pompą wody w samochodzie?

Jak działa pompa wody w samochodzie? Kup u nas nawet 40% taniej

Jak działa pompa wody w samochodzie?

Po uruchomieniu silnika w komorze spalania bardzo szybko wzrasta temperatura, która może osiągnąć poziom nawet 1900 stopni Celsjusza. Tak wysoka temperatura sprawia, że elementy silnika takie, jak np. głowica lub blok potężnie się nagrzewają. Niezbędny jest wówczas wydajny system chłodzenia w samochodzie, którego jednym z elementów jest pompa wody. Sprawdzamy jak ona działa i jakie jest jej główne zadanie.

Jak kontrolować oraz regulować reflektory samochodowe?

Jak kontrolować oraz regulować reflektory samochodowe?

Jak ważne jest oświetlenie w samochodzie wie praktycznie każdy kierowca. Reflektory samochodowe nie tylko zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy, ale również umożliwiają kierowcy poruszanie się po drogach po zapadnięciu zmroku. Niestety odbłyśnik, szyba oraz soczewka, które w niektórych reflektorach tworzą tzw. zespół nierozbieralny (sealed beam), mogą po pewnym czasie ulec zużyciu lub rozregulowaniu.

Jak zbudowany jest reflektor?

Jak zbudowany jest reflektor?

Mało kto z nas kierowców zapewne zastanawiał się, jak tak naprawdę działa tradycyjny reflektor samochodowy i z jakich elementów jest zbudowany. Przyjrzyjmy się więc bliżej konstrukcji tego rodzaju źródła światła w samochodzie.

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii reflektorów?

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii reflektorów?

Reflektory, podobnie jak wiele innych elementów w samochodzie, ulegają naturalnemu zużyciu, co wpływa na pogorszenie ich działania, a tym samym znacznie utrudnia prowadzenie samochodu zwłaszcza nocą. Co jest najczęstszą przyczyną spadku efektywności działania oświetlenia w samochodzie?

Jakie są główne zalety ksenonowych reflektorów samochodowych?

Jakie są główne zalety ksenonowych reflektorów samochodowych?

Do niedawna najpopularniejszym źródłem światła dla reflektorów samochodowych były żarówki halogenowe, które mimo niezbyt dużej wydajności energetycznej, są stosunkowo tanie oraz solidne. Jednak od kilkunastu już lat żarówki halogenowe są skutecznie wypierane z rynku przez doskonalsze pod każdym względem lampy ksenonowe. Na czym polega ich fenomen? Sprawdźmy.

Jak naprawić zmatowiałe reflektory?

Jak naprawić zmatowiałe reflektory?

Na bezpieczną jazdę samochodem, szczególnie w nocy, duży wpływ mają prawidłowo działające reflektory, emitujące odpowiednio silny i właściwie nachylony w pionie i w poziomie strumień świetlny.

Akumulator kontra zima

Akumulator kontra zima

Zima to zmora każdego kierowcy. To właśnie wtedy samochód musi stawić czoła niskim temperaturom, śnieżnej plusze i śliskiej nawierzchni. Nie da się więc ukryć, że zima do nie tylko sprawdzian dla kierowcy, ale także dla samego auta, a przede wszystkim niektórych części. Doskonałym przykładem takiej części jest m.in. akumulator.

MASTER-SPORT buduje innowacyjny dział badawczo-rozwojowy w Polsce

MASTER-SPORT buduje innowacyjny dział badawczo-rozwojowy w Polsce

Informacja o tym, że firma MASTER-SPORT planuje prowadzić prace badawczo-rozwojowe w miejscowości Gorlice, stanowi ważny komunikat dla fachowców branży warsztatowej. O pierwszych, nie tylko koncepcyjnych osiągnięciach inżynierów, które noszą znamiona innowacyjności rozmawiamy z przedstawicielem czołowego dostawcy podzespołów i części zamiennych dla przemysłu motoryzacyjnego.

Sprzęgło – oznaki zużycia

Sprzęgło – oznaki zużycia

Kłopoty ze sprzęgłem to żadne odkrycie. To problem, który prędzej czy później dotyka każdy samochód. Przebieg, przy którym sprzęgło zaczyna kaprysić zależy w dużej mierze od stylu jazdy samego kierowcy, a także od jakości zastosowanych materiałów. Pewne jest jedno – zużycia nie odwleczemy w czasie.

Klocki hamulcowe – zużycie, objawy, wymiana

Klocki hamulcowe – zużycie, objawy, wymiana

Każdy kierowca wie, że układ hamulcowy to jeden z najważniejszych systemów mechanicznych w całym aucie. Od jego sprawności zależy bezpieczeństwo podróżujących a także pozostałych użytkowników ruchu drogowego. Za kluczowy element układu uznaje się klocki hamulcowe. Dlaczego?

Jak często wymieniać tarcze hamulcowe?

Jak często wymieniać tarcze hamulcowe?

Tarcze hamulcowe z oczywistych względów uważa się za jeden z najważniejszych elementów układu hamulcowego. Ich wpływ na bezpieczeństwo jazdy jest niezwykle istotny, dlatego wszelkie oznaki usterek należy traktować z należytą troską.

Kontrolki na desce rozdzielczej znakami drogowymi w aucie

Kontrolki na desce rozdzielczej znakami drogowymi w aucie

Nie bez powodu wspomnieliśmy w tytule o znakach drogowych. Kontrolki na desce rozdzielczej to zbiór istotnych lampek kontrolnych, które mają na celu informowanie i ostrzeganie kierowcy o ewentualnej usterce. Nie da się ukryć, że ilość światełek i wskaźników w nowym samochodzie może przyprawić o ból głowy. Ich rozszyfrowanie nie stanowi jednak dużego problemu.

Czym grozi usunięcie filtra cząstek stałych?

Czym grozi usunięcie filtra cząstek stałych?

Filtr cząstek stałych powstał w dobie pro ekologicznych konstrukcji poszczególnych auto części, by spełnić europejskie normy emisji spalin. Cel osiągnięto - zastosowanie tego filtra sprawia, że do środowiska trafia mniej szkodliwych spalin. Niestety, mimo dobrych intencji, filtr cząstek stałych został przez kierowców znienawidzony. Dlaczego?

Tarcze hamulcowe GIRLING

Tarcze hamulcowe GIRLING

Doświadczenie GIRLING w produkcji tarcz hamulcowych liczy ponad 50 lat. Obecnie w swojej ofercie GIRLING posiada tarcze zapewniające parametry hamowania identyczne z tymi, jakie gwarantują tarcze montowane fabrycznie przez producentów samochodów (OE). Wszystkie partie tarcz poddawane są badaniom w zakresie parametrów materiału i precyzji geometrycznej.

Źródła napędu w obliczu technologii

Źródła napędu w obliczu technologii

Silnik spalinowy, choć powstał już w 1860 roku, nadal króluje na całym świecie. Da się jednak zauważyć, że coraz wyraźniej kształtuje się na rynku obecność pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Powstaje więc dylemat - czy uparte trwanie niektórych producentów przy klasycznym, tradycyjnym silniku spalinowym ma sens?

GIRLING – Najlepsze hamulce na świecie

GIRLING – Najlepsze hamulce na świecie

Historia firmy sięga roku 1925, kiedy Albert H. Girling opracował i opatentował nowy mechaniczny układ hamulcowy. Patent na to rozwiązanie został kupiony w 1929r. przez firmę New Hudson Ltd., która sprzedała rozwiązanie Girling`a producentom samochodów, w tym firmom: Austin, Ford, Riley oraz Rover. Produkcja hamulców Girling wkrótce stała się głównym źródłem przychodu firmy.

Sekret niezawodności głowicy

Sekret niezawodności głowicy

Blok silnika to niejedyny skomplikowany element silnika. Głowica cylindrów sprawia wrażenie masywnej i zwartej konstrukcji, jednak w rzeczywistości to skomplikowany podzespół z wieloma kanałami i otworami, który bardzo trudno wyprodukować. Skąd biorą się wysokie wymagania jakościowe względem struktury głowicy?

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze