Części samochodowe nr 1
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": "1"
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Artykuły i porady motoryzacyjne

Motoryzacyjne artykuły, porady, testy i recenzje pisane przez specjalistów
Przejdź do naszego sklepu z częściami samochodowymi iParts.pl
Przejdź do sklepu
Promocje na części samochodowe - sprawdź jak szukać części

Promocje na części samochodowe - sprawdź gdzie szukać

Ceny samochodowych części zamiennych, jak i same auta, są w nieustannym ruchu. Dokładnie ta sama część, dokładnie tego samego dnia, może być dostępna w dwóch zupełnie różnych cenach. Co zrobić, aby zawsze odnajdywać tę najlepszą? Czym kierować się przy zakupie części, by zaoszczędzić jak najwięcej? I kiedy oszczędzanie na częściach zwyczajnie przestaje być bezpieczne?

Akumulatory żelowe - wady, zalety, zastosowanie. Kup u nas nawet 40% taniej

Akumulatory żelowe, czyli baterie idealne. Prawie

Patrząc na listę zalet akumulatorów żelowych, mogłoby się wydawać, że oto mamy przed sobą baterie idealne. Proste w budowie, bezobsługowe, tanie, odporne na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Akumulatory żelowe mogą też pracować w niemal każdej pozycji. Dlaczego wiec, mimo tak doskonałej charakterystyki, ciągle jeszcze nie zdominowały rynku samochodowego?

KM na kW w samochodach - jak przeliczać moc silnika?

Przeliczanie kW na KM. Jak zrobić to w najprostszy możliwy sposób?

Konie mechaniczne [KM] są powszechnie używaną praktycznie w całej Europie jednostką mocy silnika spalinowego. Jednak w wielu ważnych dokumentach mamy również do czynienia z kilowatami [kW]. Czym różnią się od siebie te jednostki? Jak w prosty sposób przeliczyć kW na KM? Z jakimi jeszcze jednostkami mocy silnika możemy się spotkać?

Ecoopony: oszczędność i dbanie o środowisko

Jak bardzo ekologiczne są ecoopony? Ile możesz dzięki nim zaoszczędzić?

Ekologia od co najmniej kilkunastu lat jest trendem wkraczającym do każdej dziedziny naszego życia, w tym i do motoryzacji. Jednym z aspektów tego ekologicznego trendu w przypadku samochodów są tzw. ecoopony. Czy opony eco faktycznie są ekologiczne? Jaką korzyść czerpie kierowca z ich posiadania? Sprawdźmy.

Ranking opon samochodowych 2019 - jakie opony kupić?

Rankingi opon samochodowych. Jak powstają i dlaczego są bardziej wiarygodne niż opinie znajomych?

Przygotowując się do zakupu nowych opon samochodowych, zwykle staramy się zasięgnąć informacji o tym, jaka marka będzie dla nas najlepszym wyborem. W podjęciu decyzji pomagają nam zwykle opinie znajomych i nieznajomych kierowców, rekomendacje samych sprzedawców oraz wszelkiego rodzaju rankingi. Któremu z tych źródeł należy najmocniej ufać i dlaczego właśnie rankingom?

Wymiana opon w warsztacie - na co warto zwrócić uwagę?

Wybierasz się do warsztatu na wymianę lub naprawę opon? Sprawdź, jakich błędów musisz unikać

Kwiecień to zwyczajowo już w naszym klimacie najlepszy moment na wymianę opon zimowych na letnie. Udając się do warsztatów na umówioną wymianę czy naprawę ogumienia, popełniamy całe mnóstwo błędów. Zarówno jeśli chodzi o przewożenie opon, jak i o oczekiwania związane z efektem przeprowadzonej naprawy. Jakie to błędy?

iParts.pl: części samochodowe Karta Dużej Rodziny (KDR)

iParts.pl partnerem Karty Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to inicjatywa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, funkcjonująca już od 2015 roku.

3 popularne mity o oponach. Sprawdźmy, co mówią fakty

3 popularne mity o oponach, niemające żadnego pokrycia w rzeczywistości

Właściwy wybór i eksploatacja opon samochodowych jest jednym z tych „działów” motoryzacji, wokół którego powstało całe mnóstwo błędnych przekonań powtarzanych przez kolejne pokolenia kierowców. Czy to prawda, że na przednią oś powinniśmy zakładać lepsze opony niż na tylną? Czy można oszczędzać na indeksie prędkości? Dlaczego 3-letnia opona nie jest przestarzała? Sprawdźmy, co na ten temat mówią fakty.

Zapach spalonego oleju w kabinie samochodu - możliwe przyczyny

Zapach spalonego oleju w kabinie samochodu? Sprawdź, czy nie należy wymienić uszczelki pokrywy zaworów silnika

Uszczelka pokrywy zaworów to mały, ale bardzo istotny element każdego silnika. Jej żywotność jest ograniczona, gdyż z czasem zaczyna tracić swoje właściwości uszczelniające. Dochodzi wówczas do wycieków, które mogą mieć przykre konsekwencje zarówno dla kierowcy, jak i dla samochodu. Szczególną uwagę na stan uszczelek powinni zwrócić właściciele aut z silnikami w układzie V, ponieważ układ ten wyraźnie sprzyja powstawaniu wycieków spod zaworów.

Starzenie się opon samochodowych - kiedy trzeba je wymienić

Starzenie się opon samochodowych. Czy 3-letnia opona nadaje się wciąż do użytku?

Zarówno w mediach, jak i wśród samych kierowców krąży wiele mitów związanych ze zjawiskiem starzenia się opon samochodowych. Zjawisko to jest wprawdzie jak najbardziej realne, jednak nie zawsze przedstawiane zgodnie z prawdą. W jakich warunkach opony starzeją się najszybciej? Co wpływa na ich „biologiczny” wiek? Czy 3-letnia opona jest już zbyt stara, aby można jej było bezpiecznie używać?

Spawanie plastikowego zderzaka. Jak naprawić pęknięty zderzak?

Spawanie plastikowego zderzaka samochodowego. W jakich przypadkach warto to robić?

Uszkodzony, a zwłaszcza pęknięty plastikowy zderzak w większości sytuacji kwalifikowany jest do wymiany. I w większości to właśnie wymiana tej części będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak w przypadku modeli, do których części są szczególnie trudno dostępne, warto pomyśleć o naprawie takiego uszkodzenia. Zwłaszcza że efekt, jaki możemy w ten sposób osiągnąć, powinien być co najmniej zadowalający.

Zmiana opon na letnie. Kiedy zmienić i o czym warto pamiętać?

Przygotowujesz się do zdjęcia opon zimowych? Sprawdź, czy nie warto już teraz pomyśleć o nowym komplecie na następny sezon

Ostatnie miesiące zimy zapowiadają nadejście momentu, w którym zwyczajowo należy zmienić opony zimowe na letnie. To dobra okazja do tego, aby przyjrzeć się bliżej zdjętym już zimowym oponom i zadecydować o ich dalszym losie. Jeśli ich stan okaże się niedostateczny, warto już teraz pomyśleć o zakupie nowego kompletu na kolejną zimę. Tak będzie łatwiej, przyjemniej i dużo taniej.

Pompa paliwa – przyczyny awarii i sposoby na ich uniknięcie

Pompa paliwa – przyczyny awarii i sposoby na ich uniknięcie

Pompa paliwa to jedna z tych części samochodowych, które wyróżniają się dużą trwałością i żywotnością. Jednak nawet najlepszej jakości pompa paliwa może ulec całkowitemu zniszczeniu na skutek nieprawidłowej eksploatacji nie tylko samej pompy, ale i pozostałych elementów układu zasilania paliwem. Jakiego typu awarie zdarzają się pompie paliwa najczęściej? Jak zapewnić jej długie i szczęśliwe życie?

Płukanie układu chłodzenia - wymiana płynu chłodniczego

Płukanie układu chłodzenia. Zobacz, jak i dlaczego warto to robić

Zgodnie z zaleceniami producentów aut, płyn chłodniczy powinno się wymieniać co ok. 60 tys. przejechanych kilometrów lub – w zależności od jego typu – co 2-5 lat. Jednak samo spuszczenie starego płyny i zastępowanie go nowym nie zawsze będzie wystarczające, zwłaszcza jeśli nasz samochód ma już za sobą parę ładnych lat eksploatacji. Przed wlaniem do układu nowego płynu, warto ten układ solidnie przepłukać. Jak zrobić to we właściwy sposób?

Opony pierwszego montażu a opony z rynku wtórnego - wady, zalety

Opony pierwszego montażu i opony z rynku wtórnego. Które z nich są lepsze?

Wśród kierowców i właścicieli aut utrwaliło się przekonanie, że części przeznaczone na tzw. pierwszy montaż w każdym przypadku są lepszym rozwiązaniem niż części dostępne na rynku wtórnym. Okazuje się jednak, że w przypadku opon samochodowych sprawa ta nie jest wcale taka prosta i oczywista. Wymagania producentów aut nie zawsze bowiem pokrywają się oczekiwaniami kierowców, co na przykładzie ogumienia widać najlepiej.

Dysze spryskiwaczy mgłowe - dlaczego warto je stosować? Kup u nas nawet 40% taniej

Mgłowe dysze spryskiwaczy. Dlaczego warto je stosować?

Dysze spryskiwaczy to jakże prosty i oczywisty element systemu dbającego o czystość przednich i tylnych szyb. Jest to element na tyle oczywisty, że mało kto zastanawia się nad tym, czy można go w jakikolwiek sposób usprawnić lub zastąpić nowocześniejszym. A można i to w bardzo prosty sposób. I co najważniejsze, zmiana taka przynosi wymierne, łatwe do obliczenia korzyści.

Łożysko koła samochodowego - eksploatacja, objawy awarii, wymiana. Kup u nas nawet 40% taniej

Łożysko koła samochodowego. Jak rozpoznać, że przyszedł czas na jego wymianę?

Łożysko koła jest jedną z tych części, o której istnieniu bardzo często i chętnie zapominamy. Dlaczego? Wynika to przede wszystkim z faktu, iż łożyska kół są częściami samoobsługowymi i praktycznie bez wyjątku nie podlegają wymianom profilaktycznym. O istnieniu łożyska przypominamy sobie dopiero wówczas, gdy pojawi się charakterystyczny szum i luz na jednym z kół. Ale kiedy to już nastąpi, powinniśmy działać natychmiastowo.

Klasy opon samochodowych – ekonomiczne, średnie, premium

Klasa opony samochodowej to coś więcej niż jej cena. Sprawdź, która z nich najlepiej pasuje do Twoich wymagań

Czas wymiany opon z zimowych na letnie to dobry moment na podjęcie decyzji o zakupie nowego kompletu ogumienia samochodowego. Wbrew pozorom, najważniejszą decyzją podejmowaną podczas wyboru nowych opon nie jest ich średnica, nośność, opór toczenia czy dowolna inna cecha, ale klasa. Decyzja o tym, czy zdecydujemy się na oponę klasy ekonomicznej, średniej czy premium, zaważy na wszystkich jej charakterystykach i możliwościach.

Nieszczelność układu dolotowego - przyczyny i diagnostyka

Jak zdiagnozować nieszczelność układu dolotowego silnika prostymi, domowymi sposobami?

Często największą trudność podczas usuwania awarii w samochodzie jest zdiagnozowanie i zlokalizowanie jej przyczyn. Tak dzieje się m. in. w przypadku nierównej pracy silnika na niskich obrotach. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele, na szczęście niektóre z nich jesteśmy w stanie wykryć typowo domowymi metodami, bez konieczności korzystania z pomocy profesjonalnego warsztatu.

Uszkodzony czujnik ABS - diagnostyka i wymiana. Kup u nas nawet 40% taniej

Jak zdiagnozować i samodzielnie wymienić uszkodzony czujnik ABS?

Nowoczesne samochody wyposażane są w całą gamę różnego rodzaju czujników pełniących zróżnicowane funkcje. Mamy wśród nich czujniki poziomu paliwa, czujniki położenia wału korbowego, sondy lambda oraz niezwykle ważne czujniki ABS. Dlaczego czujniki ABS są tak istotne? Ponieważ pełnią ważną funkcję w systemie bezpieczeństwa samochodu, a ich awaria może doprowadzić do powstania poważnego zagrożenia.

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze